RUBI tile level system

Systém pre rýchlu pokládku dlažby a obkladov Rubitools

Tento americký vyrovnávací systém fakticky eliminuje nerovnosti dlažby počas procesu tvrdnutia lepidla alebo betónu. Systém je veľmi podobný ako raimondi leveling system alebo LEVELLO ® leveling system & tools, a je konštruovaný pre rýchle položenie žulových a mramorových obkladov v rovine bez nutnosti použitia doplňujúcich prípravkov. Je obzvlášť vhodný pre pokládku dlažby 30 x 30 cm alebo väčších rozmerov pomocou adhezívnych lepidiel (nutné lepiť obojstranne).

Rubi tile level system výrazne znižuje dobu pokládky a tým zvyšuje efektivitu vynaložených nákladov. Výrazne eliminuje *lippage a pomáha urýchliť proces nastavovania dlaždíc. Rubi leveling system pozostáva z troch prvkov ako sú pásky, čiapky a kliešte.

  • Pásky sú v ponuke v jednej dĺžke a tak šírku medzery medzi dlaždicami je potrebné riešiť plastovými krížikmi.
  • Prítlačný adaptér tzv, čiapka je k dispozícii tiež len v jednom prevedení, čo má aj svoje výhody, nemusíte nakupovať rôzne spony, ale aj nevýhody, potrebujete k pokládke aj dištančné krížiky.
  • Špeciálne kliešte s nastaviteľnou trakciou sú k dispozícii v jednom prevedení a sú schopné utiahnuť do roviny čiapky s páskami.

Vyrovnávací systém Rubi a jeho čiapky sa odstraňujú pomerne rýchlo, stačí udrieť alebo kopnúť do trčiacej časti pások a čiapok na Inštalovanej podlahe alebo obklade. K odstráneniu nie je potrebný žiadny nástroj, ale po odstránení je potrebné pozostatky pások odstrániť z prítlačných adaptérov, ktoré je podľa výrobcu možné opakovane použiť až 25 krát. Zbieranie čiapok, teda prítlačných adaptérov je zdĺhavejšie ako u nivelačných systémoch R.L.S. alebo LEVELLO ®. Ďalšie informácie nájdete na videu RUBI tile level system.

*lippage je zvislý posun medzi dvoma susednými dlaždicami