RLS Raimondi levelling system

R.L.S. Raimondi, vyrovnáva obklad a dlažbu pri pokládke

Už od roku 2009 taliansky výrobca R.L.S. Raimondi leveling system uspokojuje tisícky profesionálov na celom svete. Roky rozširuje tento systém, ktorý zodpovedá novým potrebám užívateľov. Systém oceňujú mnohí užívatelia, ktorý aj potvrdzujú absolútnu technickú spoľahlivosť.

Raimondi leveling system (R.L.S.) je revolúcia v nastavení dlaždíc. Okrem zabezpečenia správneho vyrovnávania dlaždíc tým že eliminuje *lippage, tento systém pomáha urýchliť proces nastavovania dlaždíc. RLS sa dôrazne odporúča pri inštalácii flexibilných, veľkoformátových, ťažkých alebo nízkoprofilových dlaždíc. Pozostáva z troch prvkov ako sú spony, kliny a kliešte.

  • Spony alebo aj nazývané klipy sú k dispozícii v rôznych verziách zaradených do dvoch veľkých skupín, spony na hrúbku dlaždíc od 3 do 12 mm (1/8 "- 1/2") a spony na hrúbku dlaždíc od 12 až 20 mm (1/2 "- 3/4"). Klipy pre materiály s hrúbkou 3/12 mm sú k dispozícii v 6 modeloch, z ktorých jeden je pre medzeru 1 mm (1/32 "), dva pre medzeru 1,5 mm (1/16 "), dva pre medzeru 3 mm (1/8") a jeden pre medzeru 4 mm (5/32 "). Raimondi RLS pridáva aj "3D" klipy na použitie s ľubovoľným rozložením inštalácie a vhodným umiestnením ako v križovatkách dlaždíc (rozloženie "+", tak aj "T").
  • Kliny sú vhodné do všetkých ponúkaných spôn R.L.S. Rozsah použitia klinov je prakticky navždy.
  • Kliešte sú špeciálne vyrobené s nastaviteľnou trakciou sú k dispozícii v dvoch rôznych prevedeniach. Verzie pre podlahu alebo pre obklady stien. Použitie klieští sa odporúča na uľahčenie a urýchlenie zasunutia klinu do spony. Optimalizuje tiež tlak na dlaždice. Kliešte pracujú so všetkými modelmi klipov a s akoukoľvek hrúbkou dlaždíc.

R.L.S. je jednoduchý a rýchly pri odstraňovaní vyrovnávacieho systému, stačí kopnúť alebo udrieť do trčiacej časti spony na Inštalovanej podlahe alebo obklade. K odstráneniu nie je potrebný žiadny nástroj ako u väčšiny nivelačných systémov ako je RUBI alebo aj LEVELLO ®. Ďalšie informácie nájdete na videu R.L.S. leveling system.

*lippage je zvislý posun medzi dvoma susednými dlaždicami