DTA universal lippage leveling system

Vyrovnávací systém DTA zarovnáva a fixuje dlažbu, obklad a tak uľahčuje ich pokládku

Už niekoľko rokov je na trhu aj austrálsky výrobca s DTA universal lippage leveling system, ktorý je veľmi podobný ako R.L.S. Raimondi leveling system alebo LEVELLO ® leveling system & tools, a prakticky ho poznajú amatéri ako aj profesionáli na celom svete. Roky tento nivelačný systém pre obklady a dlažby pomáha svojim užívateľom, ktorým skracuje čas pokládky a zanecháva rovný povrch pokladaného materiálu.

DTA universal lippage leveling system okrem toho že zabezpečuje správne vyrovnanie dlaždíc, tým eliminuje *lippage a pomáha urýchliť proces nastavovania dlaždíc. DTA pozostáva z troch prvkov ako sú dištančné spony, čiapky a kliešte.

  • Spony sú k dispozícii v rôznych dĺžkach na hrúbku dlaždíc od 3 do 12 mm a spony na hrúbku dlaždíc od 12 až 20 mm.
  • Čiapky sú k dispozícii v dvoch prevedeniach, pre menšie a väčšie rozmery dlažby alebo obkladu, CAP JUMBO a CAP. Čiapky je možné používať opakovane.
  • Špeciálne kliešte s nastaviteľnou trakciou sú k dispozícii v jednom prevedení a sú schopné utiahnuť do roviny všetky spony, čiapky a ich kombináciu.

Vyrovnávací systém DTA a jeho čiapky sa odstraňujú pomerne rýchlo, stačí udrieť alebo kopnúť do trčiacej časti spony a čiapky na Inštalovanej podlahe alebo obklade. K odstráneniu nie je potrebný žiadny nástroj, ale po odstránení je potrebné pozostatky spôn vytiahnuť z čiapok, takže pozbieranie čiapok je zdĺhavejšie ako u nivelačných systémoch R.L.S. alebo LEVELLO ®. Ďalšie informácie nájdete na videu DTA lippage leveling system.

*lippage je zvislý posun medzi dvoma susednými dlaždicami