Nivelačný systém a jeho význam

Blog image

Nivelačné systémy a ich význam v praxi

Pomôcky k vyrovnaniu obkladačiek a dlažby pri pokládke sú už na svete pekných pár rokov. Ak ste už pokladali alebo pravidelne pokladáte hlavne dlažbu, ste si dobre vedomý toho ako je ťažké nastaviť dlažbu do roviny. Hlavne veľké, hrubé a ťažké formáty, ktoré sa dnes bežne vyrábajú a sú čoraz obľúbenejšie. Tieto pomôcky sú výborným pomocníkom ak je podlaha nerovná a pomôžu hlavne ak má určité nivelačné nedostatky. A aby toho nebolo málo aj dlaždice, ktoré sa budú pokladať, spĺňajú síce dané normy ale sú prehnuté, a ani 90° uhol im nič nehovorí. A toto všetko vie eliminovať leveling systém, ktorý zabráni kompromitujúcim situáciám a nedostatkom ako je “lippage“ teda zvislý posun medzi dvoma susednými dlaždicami, ktoré sú zväčša vytýkané pri odovzdávaní hotovej práce, na ktorej ste sa tak tvrdo nadreli alebo ste len za ňu v danom momente zodpovedný.

Pre leveling system a vyrovnávacie nivelačné pomôcky, sú tieto spomenuté problémy tabu, nehrozia a zaručujú perfektné a hlavne rovné uloženie podláh a obkladov. Okrem toho že zabezpečujú riadne vyrovnanie, niveláciu a fixovanie pokladaného materiálu, urýchľujú obkladačské práce, tým skracujú celkový čas pokládky a znižujú náklady na samotnú realizáciu a v nemalej miere zvyšujú produktivitu práce.

Presné nastavenie dlaždíc, si vyžaduje aj dokonalé rovné dlaždice. Často je ťažké správne nastaviť vrstvu lepidla pre tenké dlaždice, rovnako ako pre väčšie rozmery dlaždíc z dôvodu nerovnosti podkladu. V dôsledku toho dlaždice, ktoré vyzerajú dokonale rovné počas inštalácie, svojou minimálnou hrúbkou alebo v dôsledku tuhnutia lepidla sú schopné sa zvlniť alebo zdeformovať a tak vytvoriť neestetický konečný výsledok celej pokládky. Toto všetko odstraňuje leveling system, pretože nie len že niveluje, ale aj fixuje počas pokládky každú jednu dlaždicu.

Pre akýkoľvek niveling system a to bez rozdielu sa vyžaduje použiť metódu nanášania lepidla Buttering Floating

Niektoré vyrovnávacíe systémy, ich stručný popis a inštruktážne videá

RLS Raimondi levelling system
DTA universal lippage leveling system
LEVELLO® leveling system and tools
T-LOCK™perfect level master
RUBI tile level system


Pridať komentár

Komentáre (0)

Zatiaľ žiadne.