Ako vyrovnať krivú podlahu

Blog image

Pred vyrovnaním si musíme podlahu pripraviť.

Ak máme nerovnosti na betónovej podlahe, môžeme sa ich zbaviť za pomocou vyrovnávacej stierky. Najprv podklad zbavíme všetkých nečistôt. Pred nanášaním stierky musí byť nielen čistý, ale aj suchý, pevný a súdržný. Ak povrch taký nie je, môže sa ľahko stať, že nám nanesená vrstva popraská a oddelí sa od neho. Potom pokračujeme penetráciou, ktorá zamedzí nasiakavosti. Ak by totiž došlo k odsatie vody, boli by obmedzené chemické reakcie a dozrievania. Samonivelizačná stierka potom zle tečie, prípadne zostáva stáť na mieste a na povrch vystupujú bublinky, ktoré na povrchu tvoria malé krátery. Zrejúce vyrovnávacie stierky najskôr zväčší svoj objem, ale potom sa zmrští. Pre prvú fázu je potrebné vytvoriť dostatočný priestor medzi stierkou a okolitými stenami. K tomu sa dobre hodí napríklad mirolenové pásy, ktoré môžu byť na zadnej strane samolepiace. Štandardne postačí 5 mm. Pre liatie tenkých vrstiev možno použiť húsenicu akrylátového tmelu.


Príprava a riedenie nivelačnej stierky.

Samonivelačný stierku je nutné patrične zriediť s vodou. Ak je zmes redšia, neudrží si rovnomerné rozloženie svojich zložiek. Piesok začne klesať ku dnu a jemné prísady s pojivami sa vyplaví na povrch. Najvyššie tomu predídeme, keď odmeriame presnú dávku vody, ktorú potom nalejeme do dostatočne veľkej miešacej nádoby. Za stáleho miešania potom sypeme zmes samonivelačnej stierky.

Aplikácia samonivelačnej stierky.

Samonivealční stierku je nutné nanášať rýchlo. Ihneď po aplikácii ju rozťahujeme vhodným nástrojom. Tým môže byť napríklad ozubená stierka, hladítko alebo špeciálne "valec" s nastaviteľnou výškou tŕňov. Potom naliatu hmotu dôkladne prechádzame odvzdušňovacím valcom. Tým dochádza k odstraňovaniu vzduchových bublín, čím sa samonivelačná stierka rozlieva do strán a dobre spája jednotlivé časti. Pre zrenia je ideálna teplota medzi 5 a 30 stupňami Celzia. Miesto by nemalo byť vystavené prievanu a slnečnému svitu.


Pridať komentár

Komentáre (0)

Zatiaľ žiadne.